Dlaczego ciągle nie masz własnego biznesu?

Dlaczego ciągle nie masz własnego biznesu?

Wiele osób jest niezadowolonych ze swojej sytuacji zawodowej. Latami tkwią na etacie w nielubianej pracy i ciągle nie mają odwagi do tego, aby coś zmienić. Osoby takie zwykle marzą o własnym biznesie, z uwagą śledzą jak radzą sobie znajomi przedsiębiorcy, jednak oni sami ciągle tkwią w tym samym punkcie. Ktoś, kto marzy o własnym biznesie i ciągle go nie posiada powinien zastanowić się, czy przypadkiem nie popełnia poniższych błędów.

Strach przed zmianami

Wiele osób wykazuje bardzo zachowawczą postawę i zwyczajnie boi się zmian. Robimy wszystko aby nie wychodzić poza swoją sferę komfortu. Takie wyjście oznacza konieczność uczenia się nowych rzeczy, wyzwania, niepewność i przejściowe problemy. Jeśli chcesz odnieść sukces w biznesie zdaj sobie sprawę z tego, że wszystko co najlepsze w życiu znajduje się właśnie poza sferą komfortu. Warto więc przełamać się i wypłynąć na szersze wody.

Prokrastynacja

Pod pojęciem prokrastynacji rozumiemy skłonność do odkładania zadań na później. Zasadniczo każdy z nas czasami tak działa, bo gdy mamy do zrobienia coś nie lubianego to wolimy odłożyć to na lepszy czas. Jeśli jednak ktoś tak postępuje stale, to wykazuje się dużą niedojrzałością i tylko niepotrzebnie dokłada sobie stresu. Aby osiągać w życiu więcej trzeba wykazać się samodyscypliną i po prostu robić to co trzeba w odpowiednim czasie. Osoby, które marzą o biznesie i ciągle go nie otwierają zwykle odkładają na później zdobycie kwalifikacji, naukę języka czy pozyskanie informacji. Warto zastanowić się z czego wynika takie zwlekanie. Czasami odkładamy zadania, bo czegoś nie lubimy, innym razem nie mamy stosownych narzędzi albo nie wiemy jak coś trzeba zrobić. Najczęściej jednak odkładamy, gdy nie widzimy sensu robienia czegoś dlatego jest to dobry moment do zweryfikowania czy faktycznie chcemy daną aktywność wykonać.

Pesymizm

Aby odnieść sukces trzeba w niego po prostu wierzyć. Ktoś, kto nie ma nawet odwagi, żeby o czymś pomarzyć nie daje sobie szansy na realizację tego. Potrzebna jest więc wiara w siebie i swoje możliwości. Optymistom jest też łatwiej znosić wszelkie niepowodzenia, bo szybciej się z nich podnoszą i szukają nowych sposobów na rozwiązanie problemów.

Złe nawyki konsumpcyjne

Otwarcie własnej firmy zawsze wymaga posiadania pewnych środków na start, aby było co pomnażać. Wśród osób przedsiębiorczych przeważają więc osoby takie, które potrafią odraczać moment przyjemności. Takie osoby na dobra konsumpcyjne po prostu powoli i regularnie odkładają pieniądze. Nie kupują też zbędnych przedmiotów, nie robią zakupów pod wpływem znajomych, żeby im dorównać. Nie znaczy to jednak, że stronią od kredytów. Po prostu osoby przedsiębiorcze zaciągają kredyty jedynie na cele inwestycyjne.

Utrzymywanie kontaktów z niewłaściwymi ludźmi

Okazuje się, że aby odnieść sukces w biznesie trzeba otaczać się odpowiednimi ludźmi. Warto szukać kontaktów które są budujące i motywujące. Jeśli ktoś chce otworzyć własną działalność powinien jak najwięcej czasu spędzać z ludźmi biznesu. Jednocześnie warto eliminować ze swojego otoczenia osoby toksyczne, które są zazdrosne, atakujące i odbierają motywację do działania.

Zgubne nałogi

Przez nałogi upadło już wiele firm a jeszcze więcej nigdy nie powstało. Obecnie najczęściej występujące w Polsce nałogi to uzależnienie od alkoholu, hazardu, od pracy, Internetu czy zakupów. Osoby, ogarnięte nałogami mają pewne cechy, które nie sprzyjają odnoszeniu sukcesów. W nałogi wpadają zwykle osoby o niskiej samocenie, mające zaburzenia lękowe czy depresyjne. Oczywiście takie okoliczności nie przekreślają szans na sukces biznesowy warto jednak radzić sobie z tymi problemami nie z pomocą używek lecz udając się do psychologa czy lekarza specjalisty.