Dlaczego pewność siebie jest atrakcyjna?

Dlaczego pewność siebie jest atrakcyjna?

Jestem pewien, że i Ty zauważyłeś, że są ludzie, którzy choć nie są szczególnie atrakcyjni fizycznie, mają w sobie to „coś”, co sprawia, że zwracamy na nich szczególną uwagę.

To coś można nazwać wieloma nazwami. Dla jednych jest to wdzięk, dla innych oczarowanie, dla jeszcze innych charyzma. Słowo, którego używamy jest najmniej ważne, ponieważ wszystkie odnoszą się do tego samego: pewności siebie, jakie dana osoba ma w sobie i w swoich umiejętnościach. Takie osoby akceptują i kochają siebie takimi, jakimi są, bez potrzeby naśladowania innych i bez potrzeby próbowania ukrywania wad. Pewność siebie oznacza, że ludzie, którzy czują się tak dobrze sami ze sobą, mniej boją się wychodzić poza swoją strefę komfortu i mają naturalny magnetyzm, który przyciąga do nich ludzi.

Różnica między pewnością siebie a próżnością

Jednak mimo wszystko ważne jest, aby pewność siebie i wiara w siebie nie były mylone z próżnością.

Próżność pojawia się, gdy komuś brakuje poczucia własnej wartości i pewności siebie. Jest to sposób na „przykrycie” niepewności siebie. Ale próżność rzadko może konkurować z pewnością siebie. Dlatego ludzie, którzy są próżni rzadko są lubiani, ale ludzie, którzy są pewni siebie są zawsze dobrze odbierani i są atrakcyjni dla innych, zwłaszcza dla płci przeciwnej. Z tego powodu może Cię zainteresować artykuł – 4 oznaki pewności siebie, jakich kobiety szukają w mężczyznach.

W rzeczywistości próżność jest bardzo słabą imitacją pewności siebie. Podczas gdy osoba pewna siebie podejmuje decyzje, osoba próżna nie chce brać na siebie odpowiedzialności.

Jeśli podjęte decyzje są trafne, osoba pewna siebie przyjmuje to z pokorą, podczas gdy osoba próżna będzie próbowała przypisać sobie zasługi. A jeśli te decyzje pójdą źle, osoba próżna powie, że to nie ona podjęła decyzję, podczas gdy osoba pewna siebie weźmie na siebie błąd i jego konsekwencje.

Podobnie, osoba pewna siebie nie ma problemu z zaakceptowaniem pewnego ryzyka, ponieważ wierzy w siebie. Jednak próżny człowiek rzadko to robi, ponieważ w rzeczywistości nie ufa samemu sobie.

I oczywiście, gdy oba typy osób nie odzywają się, różnice są najbardziej zauważalne. Pewna siebie osoba może być wykryta bez otwierania ust. Dlaczego tak jest? Ze względu na język ciała. Próżne osoby uśmiechają się mniej i mają bardziej „przygarbioną” postawę (nawet jeśli próbują to ukryć), podczas gdy pewni siebie ludzi uśmiechają się i prezentują się się z otwartą i wyprostowaną postawą.